Saklıkent Kanyonu, Fethiye

0 1.403

Saklıkent Kanyon

Saklıkent Fethiye’ye oldukça yakın bir mesafededir ve Fethiye’ye tatile gelenlere günübirlik dahi olsa gidip Saklıkent Kanyon’u görmesi tavsiye edilir. Zaten tur gezilerinde bu bölge atlanmamaktadır. Ancak bireysel ziyaretçiler önceden araştırmadıklarında bu güzellikten mahrum kalmaktadırlar. Bölgenin yıllar önce bir çoban tarafından keşfedildiği rivayet edilmektedir. Yürüyüş yapmak için harika bir yer olan Saklıkent Kanyon safari gezileriyle de meşhur olmuştur. Bu geziler Jeep kiralayarak yapılmakta ve işe ayrı bir aksiyon katmaktadır. Su en sıcak günlerde dahi buz gibidir ve bu durum ziyaretçileri çok şaşırtır. Kanyona girmek için ödemeniz gereken bir ücret vardır; ancak yaşayacağınız deneyime değecektir. Geçen yıl öğrenciler için bu ücret 3 TL’yken yetişkinler için 6 TL’ydi. Ayrıca yemek yemek için de uygun fiyatlı yerler bulunmaktadır.

Sapadere Kanyonu

Sapadere Kanyonu Antalya, Alanya’da bulunmaktadır ve günübirlik geziler için en güzel yerlerden birisidir. Tur gezilerinin vazgeçilmezi olan bu kanyonla ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ziyaret saatleridir. Sabah 8 ile akşam 7 arasında ziyarete açık olan Sapadere Kanyonu sizlere eşsiz bir deneyim yaşatacaktır. Alanya’ya 40 kilometre uzaklıkta olan kanyon doğasıyla büyülemektedir. Ayrıca Sapadere Köyü’ne uğrayarak ünlü su değirmenlerini görebilir, köye özel ipek dokuma atölyesini ziyaret edebilirsiniz. Bu köyde tarihi bilginizi de artırabilirsiniz. Ayrıca yerli halk turistlere karşı oldukça yardımsever davranmaktadır. Öğlen vakti bir yere oturup güzel bir balık ziyafeti tüm yorgunluğunuzu alacak ve size ilaç gibi gelecektir.

Yeşil Kanyon

Green Canyon olarak da bilinen Yeşil Kanyon adını içerisinde bulunan yeşil göl sularından almaktadır. Kanyonu ünlü ve farklı yapan özellik de budur. Tekne turlarına katıldığınız takdirde illa ki göreceğiniz bu kanyon Antalya’nın Side tarafında bulunmaktadır. Yeşil Kanyon farklı etkinlikler için uygun bir mekandır. Bazı kişiler yürüyüş yaparken bazıları balık tutabilmekte bazı kişiler ise kano ile denizde dolaşabilmektedir.  Daha çok günübirlik ziyaret edilen bu mekan kamp yapacak kişiler için de oldukça uygun, sakin bir yerdir. Ayrıca balık tutabilme imkanı da olduğu için yemek konusunda sıkıntı yaşanmamaktadır.

İlginizi Çekebilir