Outdoor Doğa Keşfi

0 1.172

Outdoor Doğa Keşfi

Sürekli kapalı alanlarda çalışan ve dışarda vakit geçirmeye zamanı olmayan kişilerin şikayetlerini sürekli duymaktayız. Kişilerin doğadan bu denli uzaklaşıyor olması ve kendilerine yeterince vakit ayıramıyor olmaları insan doğasına oldukça aykırı bir durumdur. Bu durum vücuttaki stres oranını artırır ve çeşitli hastalıklara yakalanma riskini de artırır. Kişiler bu konuda birçok sıkıntı yaşarken kapalı spor salonlarında vakit harcamak yerine açık hava sporlarını tercih etmek kendinize ayırdığınız zamanın çok daha kaliteli geçmesini sağlayacaktır. Outdoor doğa sporları ile kendinize ayırdığınız vakit boyunca yalnız bedeniniz için iyi bir aktivite yapmış olmaz aynı zamanda doğayı keşfetme imkanına da sahip olursunuz. Aşağıda hem kara hem de deniz alanlarında tecrübe edeceğiniz keşiflere örnekler verilmiştir.

Outdoor Spor ve Orman Keşfi

Birkaç nesil öncesinde birçok kişi toprakla iletişim halinde büyümüş ve doğadan pek çok şey öğrenmiştir. Günümüzde bu durum oldukça sınırlı sayıda görülmektedir. Doğa düzeninin nasıl işlediğini, bir bitkinin nasıl yetiştiğini, hangi bitkileri tüketebileceğimizi bilmeden yıllar geçirmekteyiz. Outdoor spor ormanın ve kara hayatının keşfi için çok güzel bir fırsat olarak değerlendirilebilecektir. Orman keşfi için günü birlik doğa yürüyüşü gibi sporlar yapılabileceği gibi uzun süren kamp aktiviteleri çok daha faydalı olacaktır. Bunun dışında dağ tırmanışı ile çok daha farklı toprak tiplerini, bitkilerini tanıma fırsatı edinilecektir.

Outdoor Spor ve Deniz Altı Keşfi

Yüzücülük birçok kişi için yalnızca yaz mevsiminde tatil sırasında vakit geçirmek için yapılan bir spor olarak değerlendirilmektedir. Hatta birçok kişi bunu spor olarak dahi nitelendirmemektedir. Oysa sürekli yapılacak yüzücülük ya da dalış sporu ile deniz hayatı keşfi gerçekleştirilebilir. Deniz binlerce farklı türe ev sahipliği yapan bir alandır. Outdoor sporlar sayesinde yaz mevsimini değerlendirirken deniz altı keşfine çıkmanız mümkündür. Bunun için profesyonel dalış sporcusu ya da yüzücü olmaya gerek yoktur. Turların sağladığı imkanlardan faydalanarak yeni deneyimler edinebilirsiniz. Ayrıca farklı yerlerde balıkçılık yaparak yeni tür balıklar keşfedebilir ve bu konuda bilginizi artırabilirsiniz. Böylece size keyif veren bu spor dalları farklı alanlarda bilgi sahibi olmanızı da sağlar.

İlginizi Çekebilir