Likya Yolu Yürüyüşü ve Doğa Tatili

0 1.237

Likya Yolu: Doğa Tatili

Uzun zamandır birçok kişi otel tatillerini tercih etmektedir. Ancak her şey dahil bu otellerde kişiler genelde otel sınırlarından çıkmamaktadır bile. Gittikleri şehri gezip öğrenmiyor, geleneksel tatlarından uzak kalıyor, manzaradan, doğadan uzak kalıyorlar. Ancak otel animasyonları, yemekleri güzel bir tatil için ne kadar yeterli olacaktır?.. Tüm bu tatil klişelerinden uzaklaşmak isteyen, gezmek, yürümek, eğlenmek ve keşfetmek isteyen insanlar için Likya Yolu doğa tatili harika bir seçenek olacaktır.

En Güzel Kamp Rotası: Likya

Uzun bir kamp tatili istiyorsanız; ancak sürekli aynı yerde kalmak istemiyorsanız Likya Yolu’nda yapacağınız bir tatil sizin için en doğru tercih olacaktır. Muğla’dan başlayarak Antalya’ya kadar uzanan yol boyunca kamp yapmaya elverişli birçok koy, sahil, ormanlık alan ve dağ bulunmaktadır. Bu bölgeler arasında merkeze yakın yerlerde kamp için gereken malzemeleri alabileceğiniz ve alışveriş yapabileceğiniz mekanlar da bulunmaktadır. Ancak oldukça sakin, fazla kişi tarafından keşfedilmemiş doğanın içinde kamp alanı bulmak da mümkündür. Tabii eğer kamp yaptığınız esnada küçük bir grup olmak, sakin bir yer tercih etmek istiyorsanız imkanınız varsa yaz sezonu dışında yolculuk yapmanız daha mantıklı olacaktır. Bahar sezonları çok daha sakin olmaktadır.

Deniz, Kum, Güneş, Yeşil

Tam teşekküllü bir tatil için Likya Yolu sizin için çok uygun olacaktır. Likya Yolu uzun bir rotadır. 555 kilometrelik yolu eğer dinlenerek, gittiğiniz yerlerde yeterli vakit geçirerek tamamlamak isterseniz tatil için 40-45 gün ayırmanız gerekecektir. Ancak herkesin yaz tatili için bu kadar izni olmayabilir. Bu uzun tatil genelde öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Oldukça macera dolu bir yol olduğu için hayat boyu anısı hafızanızda kalmaktadır. Tabii yolu tamamlama zorunluluğunuz yoktur. En çok merak ettiğiniz rotayı tercih ederek 1 haftalık bir tatil de yapabilirsiniz. Likya Yolu deniz, kum, güneş ve yeşilin bir arada bulunduğu harika bir yoldur. Tabii eğer bu yolu kış mevsiminde tamamlamayı düşünüyorsanız iklimin bu mevsimde de uygun olduğu söylenebilir. Yalnız dağların yüksek yerlerinde kar olabileceğinden ayakkabı seçimini ona göre yapmak gerekecektir.

İlginizi Çekebilir