Kaş Etkinlik Listesi

0 1.575

Kaş Etkinlik Listesi

Kaş bir tatilden talep edebileceğiniz her şeyi size sunan bir bölgedir. Antalya’da yer alan Kaş kumlu plajlarıyla birçok kişinin gönlünü fethetmektedir. Sadece sahil değil denizin içi de bu şekilde olduğu için çocuklar için de oldukça uygun bir denizi vardır.

Kaş’ta yapılabilecek en özel şeylerden birisi ise birçok kişinin hiç deneyimlemediği kano macerasına katılmak olacaktır. Kaş Carettalarla ünlü bir bölge olduğu için nesli tükenme tehlikesi altında olan bu eşsiz canlılarla yüzme imkanınız olacaktır.

Kaş kültürel etkinlikleriyle de oldukça zengin yerlerden birisidir. Gece hayatı, caz geceleri sizi büyüleyecektir. Eğer gezmeyi eski sokakları görmeyi seviyorsanız Uzun Çarşı ve etrafını gezmek, yerli halkla ilişki kurmak sizin için güzel bir etkinlik olabilir. Ayrıca bölgede sadece otel konaklayanları için değil kamp yapanlar için de uygun yerlere sahiptir.

Kaş Ekstrem Sporlar

Kaş tarihi, kültürel ve fiziksel etkinlikler açısından zengin bir tatil beldesidir. Bahsi geçen fiziki etkinlikler arasından ekstrem sporlar da bulunmaktadır. Bunlar arasında bölgede en popüler olan spor canyoningdir. Canyoning birçok bölgede coğrafi yetersizlikler dolayısıyla yapılamayan bir spordur. Spor içerisinde trekking, kaya tırmanışı ve atlayış gibi sporların tümü bir arada sizlere sunulmaktadır.

Türkiye’de pek bilinmeyen; ancak Kaş için popüler olan bir diğer ekstrem spor ise coasteering olarak bilinmektedir. Bu sporda da hem tırmanış hem yüzme bir aradadır. Zorluk seviyeleri değişen sporlar arasında en yaygın olanı ise yamaç paraşütüdür.

Kaş Kamp Yerleri

Kaş’ta bulunan kamp alanları farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Elbette ücretsiz, boş yerler de bulabilmeniz mümkün; ancak ücretli alanlarda bulunan kamplar hizmet açısından her ihtiyacınızı karşılayabilmektedir. Kaş kamp alanları arasından en popüler olanlar arasında Kaş Kamping’tir.

Burası 1981 yılından beri hizmet veren eski bir tesistir. Kendine özel bir plaja sahip olduğu için bu kamp alanı daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca birçok kamp alanında farklı olarak elektriğe sahiptir. En temiz kamplardan biri ise Can Mocamp’tır.

Sıcak suya ulaşım olması burayı diğer yerlerden ayırmaktadır. Olympos Mocamp ise hem çadır hem de klimalı bungalowlara sahiptir. Çoğu uygun fiyatlı bu kamp alanları oldukça avantajlı tercihlerdir.

İlginizi Çekebilir