Av Organizasyonlarına Nasıl Katılım Sağlanır?

0 1.998

Av Organizasyonlarına Nasıl Katılım Sağlanır?

            Avcılık geçmişten günümüze kadar taşınan bir etkinliktir. Eski dönemlerde insanlar karınlarını doyurmak ve giyinme ihtiyaçlarını gidermek için avlanırdı. Değişen ve sanayileşen toplum yapısı hem silahları hem de avlanma anlayışını değiştirdi. Ticari amaçla avlanma yapanlar olsa bile bu işi hobi olarak yapan hafta sonlarında doğanın içine kendini bırakan ve bunu spor olarak gören kişi sayısı oldukça fazladır. Av sektöründeki ciddi gelişmeler avcılık sporuna olan ilgiyi artırıyor. Çorabından termal içliklere kadar her detayın ince ince düşünülerek büyük konfor sağlanması avcıları cezbediyor ve her geçen gün avcı sayısını artırıyor.

 Neden Organize Şekilde Avlanmalı?

İnsanlar avlanmaya gittiklerinde deşarj olmak isterler. Bunu uygun kafa yapısındaki arkadaşları ya da aynı amaçla bir araya gelen organizasyon üyeleriyle sağlayabilirler. Bu üyelerle bir araya gelmeleri turistik av organizasyonları düzenleyen şirketler sayesindedir. Bu büyük organizasyon şirketleri çok kapsamlı bir şekilde çalışır. Bazı organizasyon şirketleri av organizasyonlarını diğer işlerine ek olarak yaparlar. Avcılık için oluşturulmuş özel şirketler de bulunmaktadır. Bunun yanında devlet zararlılarla mücadele etmek için de av organizasyonları düzenleyebilir. Katılımcılar her avda diğer avcılardan ve organizatörlerden yeni bilgiler edinir.

 Organizasyon Şirketleri

Organizasyon yapan şirketler sitelerinde ya da sosyal medya hesaplarında geniş bir reklam ağı oluşturuyor. Fiyat ve yer gibi bilgilerin yanında iletişim numaralarını vererek detaylar için aranmayı bekliyorlar. Av sezonu içerisinde hayvanların göç yollarına konuşlanarak yapılan avlanmalara katılmak çok kolay site üzerinden verilen ödeme bilgilerini doldurarak ödeme yapılır ve verilen tarihe uyularak katılım sağlanır. Ödeme içerisinde konaklama ve yeme içme giderleri de toplu tahsil edilir. Yurt dışı çin yapılacak av organizasyonlarında av ruhsatı çıkarma ve pasaport çıkarma konusunda destek veren platformlarda bulunmaktadır.

 Dernek ve Kulüpler Aktif Çalışıyor.

Uçar avları, büyük avlar ve balık avları olarak gruplandırılan av organizasyonları farklı bölgelerde yapılmaktadır. Uzaklık ya da güne göre ücretlendirme değişmektedir. Bu organizasyonlar acenteler aracılığıyla da yapılabilmektedir. Av dernekleri, avcılık kursları da bu tür organizasyonları mesaj ya da maillerle avcılara duyurur. Birebir görüşmelere de olanak sağlayan bu topluluklar herkesin birbirine aşina olduğu gruplardan oluşur.

İlginizi Çekebilir