Antalya Kamp Yerleri

0 1.302

Antalya Kamp Yerleri

Antalya hem doğa güzellikleri güzel hem de Karadeniz bölgesine kıyasla daha ez engebeye sahip bir alandır. Bu yüzden içerisinde kamp yapmaya uygun birçok alan bulunmaktadır. Antalya kamp yerleri turistlerin de rağbet gösterdiği bir yer olduğu için oldukça gelişmiştir. Birçok yere kıyasla daha temiz, sosyal tesisleri de oldukça gelişmiş alanlardır. Antalya’nın Demre, Kumluca, Alanya, Kaş, Konyaaltı, Kemer gibi yerlerinde Kamp yapmaya uygun ve bunun için düzenlenmiş alanlar rahatlıkla bulunmaktadır.

Kumluca Kamp Yerleri

Kumluca kamp severlerin Antalya’da en çok ziyaret ettiği mekanlardan birisi olarak bilinmektedir. Burada Korsan Koyu Kamp Alanı, Olimpos Camping Kamp Alanı, Adrasan Koyu Kamp Alanı ve Gelidonya Feneri Kampı oldukça meşhurdur. Kamp için koyları tercih etmek çok daha mantıklıdır. Denizi ve doğayı aynı yerde toplamış Konsan Koyu Kamp Alanı ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Ancak hafta sonu çok kalabalık olduğundan yerinizi hafta içinden ayırmak gerekecektir. Olimpos Kamp Alanı ise ücretli bir yerdir. Ancak bölgede yer alan yavru Caretta Carettaları görmek için değecektir. Adrasan Koyu Kampı az önce bahsedilen yerlere göre çok daha sakin bir mekan olmasıyla bilinir. Bu yüzden birçok kişi mavinin ve yeşilin birleştiği bu alanı tercih etmektedir. Ayrıca ücretsiz olmasıyla da büyük bir avantaj sunmaktadır. Gelidonya da ücretsiz kamp alanlarından biridir. Aynı zamanda doğa yürüyüşü sevenler için çok güzel bir yürüyüş rotası sunmaktadır. Bu bölgede bulunan fener çevresinde kamp kurulmakta ve fantastik bir hava sağlamaktadır.

Konyaaltı Kamp Yerleri

Konyaaltı Antalya’da bulunan diğer kamp yerlerine göre biraz daha farklı bir coğrafyaya sahiptir. Bazı bölgeleri yüksek ve kayalık olduğu için kaya tırmanışı için çok uygun bir alan olarak bilinir. Geyikbayrı Kamp alanı bu alanlardan biridir. Ekstrem spor sevenler için hem kamp hem de spor yapabilecekleri bir yer olarak görülür. Ayrıca yüksek olduğu için gün doğumu ve batışını izlemekte ayrı bir zevktir. Ücretsiz olan kamp alanı şehre de oldukça yakın olduğundan ihtiyaçlarınızı da kolayca karşılayabilirsiniz. Doyran Göleti de burada bulunan güzel kamp alanlarından biridir.

İlginizi Çekebilir