Antalya Gezi Notları

0 1.206

Antalya Gezi Notları

Antalya’ya giden herkesin düşündüğü gibi her ilçesi için geniş bir zaman ayrılması gereken zengin bir şehirdir burası. Antalya hem tarihi mekanlarıyla hem doğasıyla hem de eğlence yaşamıyla birçok kişi için yaz mevsiminin vazgeçilmez bir şehridir. Her ne kadar tamamen turistik bir mekan haline geldiği için pahalı olmasından şikayet ediliyor olsa da doğa gezileri ve tarihi mekanlardaki geziler çok uygun bir fiyata sizlere sunulmaktadır. Antalya doğa sporları, ekstrem sporlar için uygun bir şehirdir. Aynı zamanda kültürel etkinlikler açısından da zengin bir şehirdir. Yani Antalya her kişilik için uygun bir şehir olarak hem Türklerin hem de turistlerin gönlünü fethetmiştir.

Antalya’da Gezi Yerleri

Antalya doğa güzellikleri açısından bakıldığında şelaleleri, koyları, köyleri ve ormanlarıyla göz doyurucu bir güzelliğe sahiptir. Aynı zamanda tarihi açıdan da birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, birçok dinden toplumu topraklarında ağırlamıştır. Türkiye bu şehre sahip olduğu için şehri olabildiğince geliştirmeye çalışmaktadır. Ancak turistler sebebiyle doğal alanların otel haline getirilmesi eleştirilmektedir. Antalya’da gezi yerleri arasında vazgeçilmezler arasında şu mekanlar vardır: Kaleiçi, Düden Şelalesi, Manavgat Şelalesi, Kurşunlu Şelalesi, Aspendos Antik Tiyatro, Arkeoloji Müzesi, Phaselis Antik Kenti, Perge Antik Kenti, Termessos Antik Kenti, Köprülü Kanyon, Saklıkent. Bunlar dışında ünlü kilise ve camiler de ziyaret edilebilir.

Eğlence Şehri: Antalya

Antalya büyük bir şehirdir ve herkesin eğlence anlayışına uygun bir aktivite illa ki bulunacaktır. Eğlence odaklı mekanlardan biri Ters Ev’dir. Burası Antalya’ya gelindiğinde görülmesi gereken yerlerden birisidir. Hem yetişkinler hem de çocuklar için çok farklı bir deneyim sunmaktadır. Biraz daha aksiyon ve gerilime düşkünseniz Antalya Escape Korku Evi ya da Reaksiyon Korku Evi sizin için oldukça eğlenceli olabilir. Antalya içinde çocuğunuza birlikte büyülenebileceğiniz fantastik bir doğa gezisi için ise The Land of Legends Theme Park harika bir seçim olacaktır. Aynı zamanda ekstrem sporlardan hoşlanan kişiler için Antalya’da rafting yapabilecekleri, yamaç paraşütü deneyimi yaşayabilecekleri uygun mekanlar bulunmaktadır. Kamp ise hem uygun fiyatlı hem de eğlenceli bir aktivite seçeneği olacaktır.

İlginizi Çekebilir